Vzdálená podporaMěření rychlosti

Provést měření rychlosti
Pokud nejste spokojeni s rychlostí a kvalitou připojení, řekněte to nám, abychom mohli provést kontrolu připojení.
Jedině tak můžeme problém řešit k oboustranné spokojenosti. A na té nám záleží! Děkujeme předem :)

Kontakty - telefon, SMS, E-mail, kontaktní formulář - najdete zde

Co vše ovlivňuje rychlost připojení?

Počítač

Pokud je počítač zastaralý (stáří cca 3 roky a více), tak při testech měření nemusí přesáhnout ani 10Mbit/s. Pokud jsou na počítači spuštěné programy nebo je počítač zavirovaný, tak i toto dokáže připojení řádně zpomalit.

Počet počítačů v domácnosti

Pokud máte připojeno v domácnosti více počítačů najednou, tak tyto sdílí kapacitu přípojky. Pokud na jednom počítači stahujete film, tak na druhém bude připojení velmi zpomaleno.

Wi-fi router

Máte notebook nebo stolní počítač připojený bezdrátově k wi-fi routeru? I toto může mít výrazný vliv na kvalitu připojení. Výslednou rychlost ovlivňuje vzdálenost počítače od routeru. Máme zkušenosti, že v místnosti, ve které je umístěn router, je připojení v pořádku. Stačí ale s notebookem přejít do vedlejší místnosti nebo do jiného patra a rychlost může být radikálně odlišná. Dále může dojít k poruše wi-fi routeru - je to pouze zařízení a po několika letech provozu může dojít ke ztrátě výkonu bezdrátové části. Na notebooku budete mít nadále silný signál, ale ve skutečnosti bude propustnost nedostatečná.

Použitá technologie přijímacího zařízení

Rychlost a kvalita připojení je také z velké části ovlivněna použitým typem přijímacího zařízení.